Biała dieta, czyli zalecenie po laserowym wybielaniu zębów

Biała dieta, czyli zalecenie po laserowym wybielaniu zębów

Laserowe wybielanie zębów Poznań to zabieg, który polega na usuwaniu przebarwień z zębów. Zamiana koloru uzębienia często jest skutkiem produktów jakie spożywamy, używek, napojów. Powoduje je także upływający czas, przyjmowanie leków i wiele innych. Przebarwienia gromadzą się na powierzchni szkliwa oraz w głębszej warstwie, czyli zębinie.

Usuwanie przebarwień z zęba jest możliwe dzięki działaniu specjalistycznego żelu wybielającego, którego przeniknięcie do zęba umożliwia światło lampy. Dzięki temu rozszerzają się mikro pory szkliwa, dzięki czemu przebarwienia zostają usuwane.

Zabieg laserowego wybielania zębów nie szkodzi zębom. Jedyny proces jaki następuje to odwodnienie szkliwa, dlatego po wybielaniu należy stosować tzw. ,,białą dietę’’.

Biała dieta polega na unikaniu produktów i napojów zawierających ciemne barwniki (sztuczne i naturalne). Zaleca się stosowanie jej przez okres około siedmiu dni. Po tym czasie pacjent może stopniowo powrócić do swoich nawyków żywieniowych. Należy pamiętać, aby w tym czasie nie spożywać: buraków, jagód, szpinaku, marchwi, pomidorów, ciemnych przypraw i sosów, kawy, herbaty, owoców cytrusowych i wiele innych, które mają znaczną barwę. Obowiązuje również bezwzględny zakaz palenia papierosów! W tym też okresie osoba, która wybieliła zęby powinna skupić się na takich produktach jak: kurczak, indyk, produkty zbożowe, nabiał, woda, kasza jaglana, kasza jęczmienna, warzywa o jasnym zabarwieniu, ryż, jasny makaron, owoce morza. Po trzech dniach od wybielania zębów napoje barwiące można spożywać przez słomkę, tak aby płyn nie miał bezpośredniego kontaktu z zębami.

Biała dieta jest bardzo istotna po zabiegu laserowego wybielania zębów, ponieważ szkliwo jest odwodnione i pochłania wszystkie barwniki do zęba wraz ze śliną.

Jeżeli chcesz zapisać się na laserowe wybielanie zębów zapraszamy do telefonicznego kontaktu w celu zapisania się na wizytę.