Czy laserowe wybielanie zębów daje wieczny efekt?

Czy laserowe wybielanie zębów daje wieczny efekt?

Jak już dotąd wiemy laserowe wybielanie zębów Poznań powoduje wybielenie zęba, czyli rozjaśnienie jego barwy do około 14 odcieni. Otrzymany rezultat utrzymuje się do dwóch lat w zależności od nawyków higienicznych i żywieniowych. Jeżeli pacjenci chcą cieszyć się efektem jak najdłużej powinni wykonywać zabiegi podtrzymujące kolor zębów.

Efekt wybielania zębów jest różny, w zależności od pacjenta. W głównej mierze jest to uzależnione od zmineralizowania zębów. Rezultaty zwykle utrzymują się do dwóch lat, jednak pożywienie, napoje, używki, nieprawidłowa higiena jamy ustnej skracają efekt wybielania przyczyniając się do powstawania nowych przebarwień nazębnych.

Ważne jest, aby po zabiegu przestrzegać wskazanych zaleceń, czyli białej diety. Szkliwo pacjenta chłonie barwniki z pożywienia jak woda). Pacjenci, którzy lekceważą zalecenia psują efekt wybielenia, a samym rezultatem mogą cieszyć się przez krótki czas. Aby tego uniknąć należy przez siedem dni spożywać tylko produkty jasne. Do takich zalicza się : kefir, mleko, produkty zbożowe, makarony, ryż, drób, maślanka, ziemniaki, kalafior itp. Warto wspomnieć, że wymienione produkty zawierają właściwości, które przyspieszają metabolizm i poprawiają trawienie.

Biel naszych zębów narażona jest również w późniejszym czasie, jednak jest to dość wolny proces. Największym wrogiem dla wyglądu naszych zębów jest kawa, herbata, papierosy i wiele innych produktów zawartych w codziennej diecie. Jeżeli pacjenci chcą cieszyć się bielą zębów jak najdłużej powinni pierwszorzędnie rzucić palenie, spożywać kawę i herbatę przez słomkę, dbać o czystość zębów.

Jeżeli masz rzucające się przebarwienia zębów a marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu zapraszamy na wybielanie zębów Poznań