Mity i fakty na temat zębów

Mity i fakty na temat zębów

Na temat naszych zębów możemy znaleźć wiele informacji w internecie. Nie wszystkie jednak można uznać za prawdziwe. Które więc są faktami? A co można uznać za mit? Poniższy artykuł pomoże rozwikłać niektóre zagadki dotyczące zębów.

Erozję szkliwa powoduje cola – FAKT

Często słyszy się, że spożywanie napoju takiego jak cola przyczynia się do ubywania zębów. Jest to jednak bardzo potoczne stwierdzenie. Cola zawiera duże ilości kwasów, a te przyspieszają proces erozji szkliwa naszych zębów. Należy więc pić napoje o dużych ilościach kwasu przez słomkę, aby chronić zęby.

Szczoteczka jest gorsza od nici dentystycznej – FAKT

Mimo tego, że szczoteczka czyści powierzchnię zębów , nie ma możliwości dotarcia do zakamarków. Aż dziewięćdziesiąt procent osadu jest usuwane dzięki niciom dentystycznym, o ile są stosowane w odpowiedni sposób. To właśnie w trudno dostępnych miejscach gromadzi się najwięcej bakterii a to może doprowadzić do próchnicy.

Nabiał źle wpływają na zęby – MIT 

Nabiał jest  bardzo przyjazne dla zdrowia naszych zębów.  Wapń zawarty w tego typu produktach odpowiadania za budowę i twardość zębów oraz chroni je przed przemieszczaniem się w dziąsłach. Ponad to nabiał zawiera znaczą ilość kwasu mlekowego, który zapobiega erozji szkliwa.

Próchnica jest zawsze widoczna – MIT

Jak już wcześniej wspomnieliśmy rozwój próchnicy zaczyna się w trudno widocznych oraz dostępnych miejscach. Początki próchnicy mogą być niewidoczne. Problem ujawnia się, gdy choroba jest już zaawansowana i zajęła już znaczną część zębów.

Laserowe wybielanie zębów Poznań jest bezpieczne – FAKT

Z pewnością można powiedzieć, że metoda laserowa nie zagraża strukturze zębów. Jest to technika polecana przez lekarzy stomatologów dla osób, które pragną mieć atrakcyjną biel uśmiechu. Ponad to można dodać, iż zabieg jest całkowicie bezbolesny.