Moda na wybielanie zębów

Moda na wybielanie zębów

Od kilku lat panuje moda na wybielanie zębów Poznań, ale w ostatnim czasie zauważa się tendencję wzrostową jej popularności. Wszystko dlatego, że wybielanie stało się bardziej dostępne. Coraz więcej jest punktów świadczących takie usługi, bardzo często w konkurencyjnych względem gabinetów stomatologicznych cenach a co za tym idzie większa liczba osób chce sobie wybielić zęby. Na zabiegi decydują się już nie tylko kobiety, ale coraz częściej również mężczyźni. Wszystko dlatego, że zdają sobie sprawę, ze zadbane, białe zęby stanowią wizytówkę, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Czy jednak wszyscy mają świadomość jak wygląda taki zabieg i w jaki sposób się do niego przygotować?

Zabieg wybielania jest zabiegiem typowo estetycznym i nie ma konieczności, żeby wykonywał go stomatolog, natomiast ważne jest, żeby była to osoba kompetentna, najlepiej kosmetolog po odpowiednich szkoleniach i posiadający certyfikat.

Najpopularniejszą i najbezpieczniejszą obecnie metodą wybielania zębów jest wybielanie przy pomocy żelu oraz specjalnej, aktywującej go lampy. Wyróżnia się dwa rodzaje lamp. Lampę LED, emitującą światło ledowe oraz lampę PREMIUM, emitującą światło halogenowe.Lampy różnią się między sobą długością fali, głębokością działania, a co za tym idzie uzyskiwanymi efektami oraz okresem utrzymywania się efektu. Lampa Premium jest silniejsza, daje lepszy efekt i dłużej go utrzymuje. Zabieg polega na nałożeniu żelu oraz naświetlaniu go przez 45 minut lampą (3 sesje po 15 minut, po każdej zmiana żelu).

Efekt zabiegu różni się nieco u poszczególnych osób. Największy wpływ ma genetyka, wielkość przebarwień i styl życia (papierosy, kawa, herbata, czerwone wino, cola). Im większe są przebarwienia tym wnikają głębiej i trudniej jest je usunąć, szczególnie przy jednym, trwającym godzinę zabiegu. Przebarwienia są efektem wieloletnich zaniedbań i czasami trzeba wykonać serię zabiegów aby uzyskać maksymalny czy oczekiwany efekt. Najlepiej wybielają się zęby o żółtym zabarwieniu. Nigdy i żadną metodą nie uda się wybielić bardziej niż do maksymalnych możliwości genetycznych. Większość osób, ma genetycznie uwarunkowany kremowy odcień kości.

Zanim jednak zdecydujemy się na laserowe wybielanie zębów Poznań musimy odpowiednio się do niego przygotować. Warto wtedy udać się na konsultację do specjalisty. Co pół roku powinno wykonywać się kontrolę uzębienia w celu upewnienia się, że nasze zęby i dziąsła są zdrowe. Pamiętajmy, że zdrowie zębów wpływa również na zdrowie całego organizmu!