Możliwe skutki uboczne podczas wybielania zębów

Możliwe skutki uboczne podczas wybielania zębów

Wybielanie zębów Poznań jest to zabieg, który podczas jednej wizyty pozwoli pozbyć się nagromadzonych przez lata przebarwień występujących w zębach. U niektórych osób przebarwienia są tak duże, że należy wykonać zabieg dodatkowy. Metoda jest nieszkodliwa i bezbolesna. Śmiało można powiedzieć, że amerykańska metoda wybielania zębów jest jedną z przyjemniejszych rzeczy. Niekiedy u znikomej ilości pacjentów występują tzw. skutki uboczne, którymi mogą być plamki, smugi i nadwrażliwość.

Nadwrażliwość zębów i dziąseł 

Sam zabieg wybielania u pacjentów, którzy nigdy wcześniej nie miewali styczności z nadwrażliwością, mają zdrowe zęby taka dolegliwość również się nie pojawia. Za zwyczaj jest ona następstwem wad zgryzu, złej higieny jamy ustnej, stosowania nieodpowiednich środków higienicznych, mikropęknięć bądź pęknięć szkliwa. Często bywa następstwem wybielania nakładkowego, gdzie zęby jak i dziąsła są narażone na działanie substancji wybielającej. Jej odczuwalność jest uzależniona od klienta i może być niewielka i miejscowa. Jednak zawsze jest niwelowana specjalnymi witaminami lub preparatami i znika do 24 godzin po zabiegu.

Nie tylko nadwrażliwość zębów wywołuje dyskomfort, lecz również nadwrażliwość dziąseł. Podczas zabiegu używany jest żel organiczny o działaniu wybielającym. Jego rozcieńczenie ze śliną pozwala dotrzeć do tkanki miękkiej. Na skutek tego pacjent odczuwa lekkie mrowienie. Podobnie jak w przypadku nadwrażliwości zębów, dyskomfort jest niwelowany i utrzymuje się tylko do kilku godzin po wybielaniu zębów. Dziąsła powracają do swojego pierwotnego wyglądu. Zaleca się natomiast, aby po zabiegu stosować miękkie szczoteczki, które nie podrażniają dodatkowo dziąseł. Zabrania się stosowania past wybielających, które mają duży współczynnik RDA, czyli ścieralności.

Plamy lub smugi na zębach

Plamy i smugi są wynikiem utleniania się szkliwa (wybielania), czyli wędrowania wapnia w zębie. Okres występowania plam czy smug wiąże się ze stabilizacją koloru, która trwa około dwa tygodnie po wybielaniu zębów. Po tym czasie kolor wyrównuje się, a wapń osadza się powodując równy kolor zęba.

Zapraszamy na wybielanie zębów Poznań do gabinetu White&Beauty!