Napoje, które szkodzą Twoim zębom

Napoje, które szkodzą Twoim zębom

Na wygląd naszych zębów ma wpływ wiele czynników zewnętrznych. Jednym z nich są napoje. Mają one w sobie wiele substancji i barwników, które wpływają negatywnie na zdrowie i wygląd zębów.

Wiele napojów ma wysoką zawartość cukrów i kwasów. Mają  one negatywny wpływ na zęby, ponieważ zakwaszają one jamę ustną. Kwaśne środowisko jamy ustnej przyczynia się do rozwijania bakterii a następnie prowadzi do  poważnych chorób jamy ustnej. Niemożliwością jest unikanie napojów, dlatego poleca się spożywanie ich przez słomkę. Pozwoli to zmniejszyć kontakt danego płynu ze szkliwem.

Najbardziej szkodliwe napoje dla zębów to :
– wino,
– kawa,
– herbata (nawet jasna),
– coca-cola,
– napoje gazowane,
– napoje energetyzujące,

Zaś najbezpieczniejszymi napojami, które mają dobry wpływ na szkliwo jest woda i mleko.

Jeżeli posiadasz już przebarwienia powstałe na skutek osadzania się barwników z napojów lub z innych produktów barwiących możesz wykonać zabieg laserowego wybielania zębów w Poznaniu. Ten zabieg pomoże pozbyć się nagromadzonych przebarwień nazębnych już podczas jednej wizyty.

Zabieg w White & Beauty pozwoli cieszyć się efektem wybielenia już po jednej wizycie w naszym gabinecie. Musisz jednak pamiętać, że nie zawsze po pierwszej wizycie otrzymasz wymarzony efekt. Niektóre przebarwienia wymagają ponownego wykonania zabiegu lub zabiegu podtrzymującego.

Zapraszamy na wybielanie zębów Poznań do White&Beauty!