Podstawowe zasady po zabiegu wybielania zębów

Podstawowe zasady po zabiegu wybielania zębów

Zasady po zabiegu wybielania zębów Poznań:

  1. Bezpośrednio po zabiegu nie ma ostatecznego efektu, jest widoczna zmiana w kolorze, ale ten efekt ma prawo się jeszcze stabilizować i od tego jak będzie się przestrzegało białej diety zależy ostateczny efekt. W przypadku złamania może się pogorszyć lub cofnąć całkowicie, ale jedynie do odcienia sprzed zabiegu, nie może być gorszy.
  1. Żel organiczny ma tendencję do uwydatniania wszelkich niedoskonałości zębów, jeżeli są w zębach osady wapnia lub fluoru (świadczące o jego nadmiarze w diecie, suplementacji bądź pielęgnacji) mogą się uwydatnić do białych plamek, które wchłoną się w ciągu 24 h po zabiegu.
  1. Jeżeli żel podczas zabiegu dostanie się na tkankę miękką (dziąsła, wargi, język) może pojawić się chwilowe białe odbarwienie, które wchłania się w ciągu pół godziny od zabiegu. Jeżeli z jakiegoś powodu wystąpi nadwrażliwość (bruksizm (tzw. ,,zjadanie zębów”), bardzo wrażliwe, podrażnione zęby, odsłonięte szyjki zębowe, pęknięcia w szkliwie) to jedynie w ciągu 24h po zabiegu.
  1. 2 godziny po zabiegu nie można nic jeść, pić jedynie wodę mineralną niegazowaną, nie żuć gumy i nie myć zębów, bo proces wybielania cały czas trwa. Nie narażaj zębów na zbyt zimne lub gorące napoje czy potrawy, bo będą delikatnie odwodnione a przez to bardziej wrażliwe. Po zabiegu zwiększa się także porowatość szkliwa przez co jest bardziej chłonne dlatego obowiązuje biała dieta (od 3 dni do 2 tygodni). Biała dieta nie polega na spożywaniu jedynie białych produktów, ale na unikaniu tych, które mogą zabarwić zęby! (szczegóły w zakładce zalecenia po zabiegu).
  1. Przez okres 2 tygodni po zabiegu warto stosować miękką albo bardzo miękką szczoteczkę, płyn do płukania bez alkoholu i nie stosować żadnych past wybielających! Szczoteczka nie powinna podrażniać, jeżeli stosuje się elektryczną należy sprawdzić czy nie będzie podrażnienia podczas ani po umyciu. Jeżeli nie to nie ma problemu, jeżeli pojawia się dyskomfort lepiej zmienić na manualną. Stosowanie płynu do płukania ust nie jest obowiązkowe, ale warto ze względu na silniejsze od pasty właściwości bakteriobójcze, również na powierzchni języka oraz policzków. Pasty wybielające nie są wskazane ze względu na ryzyko podrażnienia wrażliwego już po zabiegu szkliwa.

Zapraszamy na laserowe wybielanie zębów Poznań! Ty też możesz cieszyć się pięknym uśmiechem!