Podstawowe zasady przed zabiegiem

Podstawowe zasady przed zabiegiem

Poznaj podstawowe zasady – wybielanie zębów Poznań:

  1. Zęby i dziąsła muszą być zdrowe! Nigdy nie wykonuje się żadnego zabiegu upiększającego na chorej skórze i tak samo jest z zębami, podstawą jest upewnienie się, że nic złego nie dzieje się w obrębie jamy ustnej. Zabieg obejmuje zęby od 1 do 5. W przypadku wykonania zabiegu na zębach chorych mogłoby dojść do zapalenia miazgi zębowej i do leczenia kanałowego! W przypadku zmian chorobowych w obrębie jamy ustnej świadczących o osłabieniu lub obecności wirusa (opryszczka, afty, pleśniawki) należy odczekać do momentu całkowitego zagojenia. Dotyczy to również ekstrakcji zęba (usunięcia), w tym przypadku okres gojenia wynosi około miesiąca.
  1. Na zębach nie może być kamienia ani osadu. Dotyczy to zewnętrznej powierzchni zęba, po której wykonywany jest zabieg. Żel nie jest w stanie pokonać tych dodatkowych warstw na zębie a co za tym idzie te miejsca się nie wybielą. Tak więc jeżeli nie zrobi się tego przed zabiegiem, po zabiegu będzie odcień sprzed zabiegu, czyli może być różnica w kolorze, którą ciężko będzie zniwelować. Usuwając kamień (skaling) bądź osad (piaskowanie) przed zabiegiem należy pamiętać, aby minął przynajmniej tydzień od usunięcia do wybielania (jest to okres na zagojenie się ewentualnych podrażnień, osłabione zęby mogą boleć podczas zabiegu), natomiast po zabiegu skaling lub piaskowanie można wykonać najwcześniej po 2 tygodniach. Nie u każdego występuje tendencja do gromadzenia się kamienia czy osadu, jest to uzależnione od składu śliny, natomiast jeżeli jest to warto wykonywać taki zabieg regularnie, co pół roku.
  1. Nie może być żadnego przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Całkowite przeciwwskazanie stanowią nowotwory, choroby zębów lub w obrębie jamy ustnej, szczególnie paradontoza, zęby mleczne (często nawet dorosłe osoby posiadają, są bardziej unerwione, mogą boleć już podczas zabiegu, może dojść do zapalenia miazgi zębowej i do martwicy, nie wybiela się ich ani zębów znajdujacych się obok), wrodzony niedorozwój szkliwa lub mocno uszkodzone szkliwo (w wyniku urazów mechanicznych bądź przyjmowanych leków), alergia na którykolwiek składnik żelu, epilepsja, astma, ciąża oraz okres karmienia piersią.
  1. W przypadku niektórych chorób przyjmowanie leków może mieć wpływ na efekt zabiegu, należą do nich: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, niedoczynność oraz nadczynność tarczycy. Zęby się wybielają, ale zdarza się, że efekt jest delikatnie słabszy.
  1. Sztucznego materiału zazwyczaj żel nie wybiela, jeżeli wypełnienia są dobrane do aktualnego odcienia to należy liczyć się z różnicą po zabiegu, jeżeli są jaśniejsze można kontrolować poziom wybielenia pomiędzy sesjami i dorównać. Ewentualna wymiana wypełnień może się odbyć najwcześniej 2 tygodnie po zabiegu (czas na stabilizację koloru, żeby dobrać odpowiedni odcień).

Nie masz żadnych z przeciwwskazań? To znaczy, że śmiało możesz zapisać się na wybielanie zębów Poznań!