Wiedza w pigułce

Wiedza w pigułce

Chcesz zapisać się na laserowe wybielanie zębów Poznań, jednak masz jeszcze pytania?  Oto najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów:

  • Czy efekt utrzymuje się na zawsze?

Długość efektu wybielania zębów uzależniony jest od kilku czynników. Na rezultat wpływa przede wszystkim wybór lampy. Lampa Led to biel utrzymująca się od szczęściu do dziewięciu miesięcy, lampą Premium od roku do półtorej. Należy jednak pamiętać, że wszelkie nawyki żywieniowe, ciemne napoje, używki przyspieszają proces powstawania przebarwień. Dlatego warto jest, aby na dwa miesiące po pełnym zabiegu wykonać zabieg podtrzymujący.

  • Czy kamień i osad są przeciwwskazaniami do zabiegu?

Kamień i osad nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Zaleca się jednak, aby przed wybielaniem zębów usunąć takie nagromadzenia. Stanowią one dodatkową barierę dla działania żelu wybielającego. Ponad to zbyt duży kamień prowadzi do poważnych chorób dziąseł, dlatego jest to zabieg, który każdy powinien odbywać regularnie do pół roku.  

  • Czy sztuczne uzupełniania można wybielać?

Sztuczne uzupełnienia nie stanowią przeciwwskazania do zabiegu i można je poddać tej metodzie, jednak taki materiał nie zostanie wybielony. Rezultat widoczny jest tylko i wyłącznie na zdrowych zębach. Jeżeli pacjent posiada takie uzupełnienia radzimy po wizycie wybielania zębów wymienić uzupełnienia.

  • Czy wybielanie zębów sprawia ból?

Wybielanie zębów lampą nie przynosi żadnego bólu. Laser posiada zimne, niebieskie światło, które nie powoduje niemiłego uczucia. U nielicznych pacjentów pojawia się jednak nadwrażliwość, która utrzymuje się najdłużej do 24 godzin po zabiegu. Występuje ona w przypadkach, kiedy pacjent wcześniej zaniedbał stan zdrowia swoich zębów lub dziąseł np. stosując domowe sposoby wybielania zębów. W celu zniwelowania nadwrażliwości zaleca się stosowanie past z dopiskiem ,,sensitive’’, smarowanie dziąseł witaminą E.

  • Czy wybielanie zębów działa szkodliwie na szkliwo?

Laserowe wybielanie zębów jest metodą bezinwazyjną, która w żaden sposób nie niszczy szkliwa. Więc dlaczego zęby się wybielają? Dzieje się tak na skutek poszerzania porów w szkliwie, dzięki którym przebarwienia z zębów są usuwane. Jednak takie pory zamykają się w ciągu siedmiu dni, dlatego należy bezwzględnie stosować białą dietę.

  • Czy warto jest zamiast metody laserowej skorzystać z produktów dostępnych w drogeriach?

Do zakupu produktów sklepowych przede wszystkim skłania ich atrakcyjna cena. Należy jednak wziąć pod uwagę ich działanie. Żeby mieć jakkolwiek efekt, należy poświecić nawet kilka tygodni, a w rezultacie zęby wybielą się maksymalnie o trzy odcienie. Takie środki powodują również znaczą nadwrażliwość, niszcząc stan zdrowia zębów i dziąseł. Efekty takimi preparatami utrzymują się nie dłużej niż dwa, trzy miesiące.